NAVO voor extra inzet Afghanistan

Laatste update:  17 oktober 2009 18:10 info

AMSTERDAM - De militaire top van de NAVO heeft zich zaterdag uitgesproken voor uitbreiding van het aantal troepen in Afghanistan. Hoeveel extra soldaten er zouden moeten worden ingezet heeft het bondgenootschap nog niet besloten.

Foto:  Novum2

De militaire staf van de NAVO was zaterdag bijeen in Brussel voor overleg. De bevelhebber van de buitenlandse troepen in Afghanistan, generaal Stanley McChrystal vroeg kort geleden om uitbreiding van het aantal troepen met veertigduizend man.

Groot Brittannië heeft al voorwaardelijk toegezegd zo'n vierhonderd soldaten extra naar het oorlogsgebied te sturen.

De ministers van defensie van de NAVO-landen zullen zich op 22 en 23 oktober in Brastislava buigen over de vraag hoe groot de uitbreiding van het aantal troepen precies moet worden.

Ook zal dan worden gesproken over een nieuwe strategie die ervoor moet zorgen dat er minder burgerdoden vallen bij luchtaanvallen in Afghanistan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)