Onrechtvaardigheid voedingsbodem radicalisme jeugd

Laatste update:  7 oktober 2009 10:36 info

UTRECHT - Radicaal gedrag heeft bij jongeren een grotere kans van ontstaan als ze denken te worden achtergesteld en door de samenleving onrechtvaardig behandeld.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een onderzoek onder ruim 1300 jongeren, dat de Universiteit Utrecht deed in opdracht van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding.

Sympathie voor moslimradicalisme of rechts-radicalisme vindt ook een voedingsbodem als een groep zich bedreigd voelt door andere groepen in de samenleving.

Rechtse jongeren

Dit speelt vooral een grote rol bij autochtone rechtse jongeren, zo stellen de onderzoekers. De aanwezigheid van andere culturen in Nederland bedreigt naar hun gevoel hun Nederlandse identiteit.

Al deze factoren kunnen leiden tot boosheid op de maatschappij, die weer kan leiden tot gewelddadig en ander kwetsend gedrag.

De moslimjongeren en de autochtone rechtse jongeren die deelnamen aan het interview gaven overigens vrijwel allemaal aan terrorisme expliciet af te wijzen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)