Ketelbrug voorlopig niet open

Laatste update:  5 oktober 2009 13:45 info

LELYSTAD - Rijkswaterstaat heeft de Ketelbrug tot nader order afgesloten voor scheepvaartverkeer waarvoor de brug open moet.

NU.nl/Harry Otten

Dat heeft de politie maandag laten weten. Zondagmiddag ontstond er een chaos op de snelweg A6, nadat een deel van het brugdek openging zonder waarschuwing.

De slagbomen stonden open en de rode verkeerslichten bleven uit. Daardoor reden auto's tegen de brug aan of botsten achterop hun remmende voorganger. Een gezin van twee volwassenen en twee kinderen raakten gewond en moesten met botbreuken naar het ziekenhuis.

Raadsel

Waardoor de Ketelbrug omhoog is gegaan, is nog een raadsel. De brug is door Rijkswaterstaat letterlijk van de stroom af gehaald en daarmee vergrendeld. Hierdoor kan de brug niet scharnieren en dus ook niet openen.

Onder leiding van een officier van justitie uit Lelystad gaat een rechercheteam van politie Flevoland onderzoek doen naar de toedracht van het ongeval. Er hebben zich al tientallen getuigen gemeld en ook de brugwachter is gehoord.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)