rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

'Klink biedt opening aan kleine horeca'

Uitgegeven: 8 september 2009 21:57
Laatst gewijzigd: 8 september 2009 21:57

DEN HAAG - Het kabinet bespreekt vrijdag een voorstel van minister Ab Klink (Volksgezondheid) voor een onderzoek naar ventilatiesystemen.

Als uit dat onderzoek blijft dat die systemen goed werken, is in daarmee uitgeruste kleine cafés geen apart rookhok nodig en mag er gewoon weer worden gerookt, aldus goedingelichte bronnen in Den Haag over deze ''opening naar de kleine horeca'' van Klink.

De bewindsman kondigde twee maanden geleden aan dat hij de wetgeving op het rookverbod in de horeca zou repareren.

Tot twee keer toe verleende een rechter vrijspraak aan kleine kroegen zonder personeel van overtreding van het rookverbod. Klink gaf aan dat hij hoe dan ook vasthoudt aan een algemeen rookverbod in de horeca.

Maar kleine cafés zonder personeel hadden deze zomer niets te vrezen als er werd gerookt. De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) schortte de controles op naleving van het rookverbod op. Onduidelijk is of de VWA die draad weer oppakt.

© ANP

Overig nieuws

NUfoto

Haïti

Studenten uit Haïti hebben een documentaire gemaakt over hun door een aardbeving verwoeste land.

Bekijk video

Burgers' Zoo

Familiebedrijf Burgers' Zoo wil geen Ark van Noach zijn

Lees verder op NUzakelijk.nl

Carnaval

Dit weekend werd al op veel plaatsen Carnaval gevierd.

Bekijk lezersfoto's