Nederlandse marine stopt piraten

Laatste update:  23 augustus 2009 13:40 info

DEN HAAG - De Nederlandse marine heeft zaterdag met waarschuwingsschoten vanuit de Lynx-boordhelikopter van het fregat Hr.Ms. Evertsen in de Golf van Aden een piratenscheepje tot stoppen gedwongen.

Foto:  Novum

 Bekijk video

Dat meldde het ministerie van Defensie in Den Haag.

Militairen van het Noorse fregat Fridtjof Nansen doorzochten vervolgens de zogenoemde skiff en troffen klein kaliber wapens, raketwerpers en ladders aan.

De spullen werden in beslag genomen. Omdat geen daadwerkelijke poging was ondernomen een schip te kapen, werd de bemanning vrijgelaten, aldus Defensie.

Atalanta

De Evertsen is momenteel vlaggenschip van de antipiratenmissie Atalanta van de Europese Unie voor de kust van Somalië, waaraan verschillende EU-landen met marineschepen en vliegtuigen meedoen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder