Moslimpartij zeker in vijf gemeenten op kieslijst

Laatste update:  3 augustus 2009 11:10 info

EMMELOORD - De Nederlandse Moslim Partij (NMP) doet volgend jaar mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, Almere, Den Haag, Rotterdam en de Noordoostpolder.

Foto:  ANP

Dat zei voorzitter Henny Kreeft uit Emmeloord maandag. Kreeft is nog in gesprek met afdelingen in ''een goede vijf andere plaatsen''.

Welke gemeenten dat zijn, is nog onduidelijk. Volgens de voorzitter komt het verkiezingsprogramma na de islamitische vastenmaand ramadan, die eind september afloopt.

Positiever

De partij van Kreeft bestaat sinds 2007. Het bestuur bestaat uit zowel allochtone als autochtone mannen en vrouwen. De NMP streeft naar een positiever imago van de islam.

De Emmeloorder werd in de jaren negentig moslim. Kreeft was in het verleden actief voor D66, de Lijst Pim Fortuyn en de lokale partij ONS Noordoostpolder.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's