rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Mousavi aangeklaagd voor verkiezingsgeweld

Uitgegeven: 2 augustus 2009 16:00
Laatst gewijzigd: 2 augustus 2009 16:59

TEHERAN - Een groep Iraanse parlementariërs heeft een klacht ingediend tegen oppositieleider Mir Hossein Mousavi. Dat meldde het semi-officiële persbureau Fars zondag.

Volgens parlementariër Mohammad Taghi Rahbar is de aanklacht al een paar weken geleden ingediend.

Hij zei niet hoeveel collega's de aanklacht steunen. De hardliner Rahbar is lid van de parlementaire commissie Justitie.

Verantwoorden

Hij vindt dat Mousavi zich moet verantwoorden voor het geweld na de presidentsverkiezingen. De verslagen kandidaat Mousavi zegt dat er is gefraudeerd bij de verkiezingen. De autoriteiten ontkennen en weigeren de uitslag nietig te verklaren.

Sinds het verkiezingsresultaat naar buiten werd gebracht, is het onrustig in Iran. Nog steeds zijn er demonstraties tegen de uitslag. Bij de betogingen zijn volgens officiële cijfers dertig doden gevallen.

© ANP

Overig nieuws

Achterklap

Racisme

Zondag werd er op de Dam in Amsterdam actie gevoerd ter gelegenheid van de internationale dag tegen racisme.

Bekijk fotoserie

Brand Spijkenisse

In een leegstaand schoolgebouw in Spijkenisse heeft in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand gewoed.

Bekijk fotoserie

Crashed Ice

In Quebec City werd afgelopen weekeinde de extreemste schaatswedstrijd ter wereld verreden. Namens Nederland deden twee atleten mee.

Lees verder