Agenten opgepakt om moord op agenten in Mexico

Laatste update:  19 juli 2009 11:24 info

MEXICO-STAD - In de West-Mexicaanse staat Michoacan zijn zaterdag (lokale tijd) tien politieagenten gearresteerd vanwege de moord op twaalf federale agenten. Dat heeft het Mexicaanse Openbaar Ministerie laten weten.

Foto:  ANP

Rechercheurs onderzoeken in hoeverre de opgepakte agenten werkzaam waren voor het zeer gewelddadige drugskartel La Familia, dat in de regio opereert.

Afgelopen weekend vielen leden van het kartel verschillende politieposten aan. Daardoor kwamen drie agenten en een kartellid om.

Sinds 2008 zijn meer dan 7700 mensen omgekomen door drugsgeweld in het land. De regering heeft 36.000 soldaten en federale agenten ingezet in de steden waar het meeste drugsgeweld voorkomt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder