Ontvoerde medewerker Rode Kruis op Filipijnen vrij

Laatste update:  12 juli 2009 00:26 info

MANILLA - Een Italiaanse medewerker van het Rode Kruis is zaterdag door zijn ontvoerders op de Filipijnen vrijgelaten.

De 61-jarige Eugenio Vagni was een half jaar geleden op het zuidelijke eiland Jolo gekidnapt door de rebellenbeweging Abu Sayyaf.

Het hoofd van het Rode Kruis op de Filipijnen meldde dat Vagni naar een legerbasis op Jolo is overgebracht. Hij kwam vrij na bemiddeling van een lokale politicus.

Vagni werd op 15 januari ontvoerd, samen met een Zwitserse en een Filipijnse medewerker van het Rode Kruis. Die waren in april al vrijgekomen.

Onafhankelijke staat

De eilanden in het zuiden van de overwegend christelijke Filipijnen, vooral Jolo en Basilan, zijn broeinesten van moslimextremisten die naar een onafhankelijke staat streven. Abu Sayyaff zou banden hebben met het terreurnetwerk al-Qaeda.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)