Brazilië staakt zoeken naar slachtoffers Airbus

Laatste update:  27 juni 2009 11:49 info

RIO DE JANEIRO - Brazilië heeft vrijdag besloten de zoektocht naar de slachtoffers van de crash van een vliegtuig van Air France te staken.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Ook zal niet langer gezocht worden naar wrakstukken van de bijna vier weken geleden neergestortte Airbus. Dat maakte het leger bekend.

''Het is negen dagen geleden sinds we voor het laatst lichamen vonden'', aldus een woordvoerder van het leger. ''Het is onmogelijk om nog meer lichamen of lichaamsdelen te vinden in het zoekgebied.''

Piloot

Tot nog toe zijn 51 van de 228 inzittenden teruggevonden. Onder meer een piloot en een steward zijn geïdentificeerd. Ruim zeshonderd wrakstukken werden uit de Atlantische Oceaan gevist.

De afgelopen weken is dag en nacht gezocht naar stoffelijke overschotten. Franse, Spaanse en Amerikaanse schepen en vliegtuigen speurden de zee af.

Meteen na het ongeval hielpen ook twee Nederlandse schepen met zoeken. Zij droegen hun werk over toen de marine arriveerde.

Zwarte dozen

De zwarte dozen, met vluchtgegevens en gesprekken uit de cockpit, zijn niet gevonden. Een Frans team zal daar nog tot 2 juli verder naar zoeken met een onderzeeër. De zwarte dozen zenden dertig dagen lang signalen uit, zodat ze kunnen worden teruggevonden.

De dozen liggen vermoedelijk op een diepte tussen de 1 en 4 kilometer en het was vanaf het begin van de zoektocht al onwaarschijnlijk dat ze gevonden zouden worden.

Het vliegtuig was onderweg van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro naar Parijs, toen het om onbekende redenen neerstortte. Aan boord waren ook twee Nederlanders.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder