Sri Lanka houdt ruim 9000 Tamil Tijgers vast

Laatste update:  26 mei 2009 14:03 info

COLOMBO - Sri Lanka houdt momenteel ongeveer 9100 Tamil Tijgers gevangen. Circa 1600 van hen worden ondervraagd over hun vermeende betrokkenheid bij ''terreuraanvallen'' van de rebellenbeweging, de rest is naar heropvoedingskampen gestuurd.

Dat heeft een Sri Lankaanse minister dinsdag gezegd. De regering van Sri Lanka riep eerder deze maand de overwinning uit in de strijd tegen de Tamil Tijgers, een rebellenbeweging die tientallen jaren had gevochten voor een onafhankelijke staat in het noorden van het Aziatische eiland.

De leider van de opstandelingen, Vellupillai Prabhakaran, is gedood.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder