OM eist in zaak-Millecam
AMSTERDAM - Het Openbaar Ministerie komt vrijdag met de strafeisen tegen Jomanda en twee alternatieve artsen.
Foto: ANP
Het trio staat terecht voor zijn omstreden rol in de behandeling en begeleiding van actrice Sylvia Millecam, die in 2001 aan borstkanker overleed.
Jomanda en de twee artsen zouden Millecam hebben wijsgemaakt dat ze geen kwaadaardig gezwel had, maar een bacteriële infectie.
Een operatie was in hun optiek niet nodig. Volgens getuigen heeft medium Jomanda Millecam afgeraden zich te laten opereren.
Jomanda
Jomanda (61) is tot dusver niet in het Amsterdamse gerechtsgebouw verschenen om haar eigen proces bij te wonen. Een verzoek van haar advocaat Luc Benistant om een verklaring achter gesloten deuren af te leggen, wees de rechtbank af.
De rechters noemden het bij aanvang van de rechtszaak onbevredigend dat Jomanda had besloten weg te blijven. Dit deed zij naar eigen zeggen omdat zij bang was dat er 'iets' in of om het gerechtsgebouw zou gebeuren.


Startpagina