Bijna 50 miljoen jaar oud fossiel getoond

Laatste update:  20 mei 2009 18:20 info

NEW YORK - Wetenschappers hebben dinsdag in New York de fossiele resten van een primaat van 47 miljoen jaar geleden getoond. Het schepsel zou volgens sommige wetenschappers een nauwe verwant kunnen zijn van de gezamenlijke voorouders van mensen en mensapen.

De wetenschappers hopen door het onderzoeken van het fossiel meer inzicht in de vroege evolutie van primaten te krijgen. Het fossiel met de bijnaam Ida is in de jaren tachtig gevonden in de buurt van de Duitse stad Darmstadt.

Ida maakte aanvankelijk deel uit van een privécollectie, meldt de BBC. In 2006 werd het fossiel te koop aangeboden aan de Noorse wetenschapper Jorn Hurum en de Universiteit van Oslo.

Het is het meest complete fossiel van een primaat dat ooit is gevonden, aldus het Hurum. Alleen een deel van een been ontbreekt.

De fossiele resten zijn van een schepsel met een lengte van 58 centimeter. Het gaat om een vrouwelijke primaat, die voor haar eerste levensjaar overleed, aldus Hurum.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder