Obama neemt eredoctoraat in ontvangst

Laatste update:  18 mei 2009 00:04 info

AMSTERDAM - Obama nam zondag bij de katholieke universiteit Notre Dame in Indiana een eredoctoraat in ontvangst en mocht de net afgestudeerde studenten toespreken.

ANP

Tegenstanders van abortus hebben het bestuur van de universiteit om de uitnodiging aan Obama fel aangevallen.

Honderden studenten hebben zondag geprotesteerd tegen de standpunten die de Amerikaanse president Barack Obama over abortus en embryonaal stamcelonderzoek heeft ingenomen.

Arrestaties

Ten minste 27 betogers werden gearresteerd omdat ze zich op verboden terrein begaven. Zaterdag werden al negentien demonstranten opgepakt.

Bij de betogende studenten op de campus voegde zich ook bisschop John D'Arcy, tot wiens bisdom de Notre Dame behoort.

Helden

D'Arcy boycotte tegen de traditie in de afstudeerplechtigheid om bij de demonstrerende studenten te zijn. 'Jullie hier zijn allemaal helden en ik ben er trots op om bij jullie te zijn", zei hij.

Obama zei in zijn toespraak tegen de afgestudeerden dat hij beseft dat de kampen pro en contra abortus 'onverzoenlijk' zijn.

Maar hij hield hen voor dat in het debat vermeden moet worden dat mensen met afwijkende meningen 'gereduceerd worden tot karikaturen'.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder