Ouders Madeleine aangeklaagd om aanklacht

Laatste update:  18 mei 2009 07:29 info

LISSABON - De Portugese ex-politie-inspecteur Gonçalo Amaral dient een aanklacht in tegen de ouders van het vermiste Britse meisje Madeleine McCann.

Foto:  ANP2

De aanklacht die de McCanns zaterdag tegen hem hadden aangekondigd, staat bol van ''smaad, lasterlijke uitlatingen en onwaarheden'', zei Amaral zondag tegen de Portugese televisiezender TV1.

Amaral deed onderzoek naar de verdwijning van de toen 3-jarige Madeleine vanuit een hotel in een Portugees vakantieoord in mei 2007.

Onder zijn leiding beschouwde de politie Madeleines ouders een tijdlang als verdachten in de zaak. Na ongeveer een half jaar werd Amaral van de zaak afgehaald.

Documentaire

Nu wil hij zijn ervaringen naar buiten brengen in een boek en een tv-documentaire, tot woede van de McCanns.

''Wij nemen juridische maatregelen tegen Amaral voor zijn totaal ongefundeerde en zeer lasterlijke beweringen, dat Madeleine niet alleen dood is, maar dat wij, haar ouders, op een of andere manier betrokken zouden zijn geweest bij het verbergen van haar lichaam'', liet het echtpaar zaterdag in een verklaring weten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder