Meer Q-koorts besmettingen

Laatste update:  14 mei 2009 21:28 info

BILTHOVEN - Het aantal mensen dat dit jaar met Q-koorts is besmet, is de afgelopen week bijna verdubbeld. In totaal zijn in 2009 tot nu toe 414 gevallen gemeld. Vorige week waren dat er nog 228.

Foto:  www.gezondheidsnet.nl

Dat heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag gemeld.

De bacterie die Q-koorts veroorzaakt, komt in grote hoeveelheden vrij bij miskramen van zieke geiten en schapen en verspreidt zich door de lucht.

Besmetting

De meeste mensen merken weinig tot niets van een besmetting. Een vijfde van de geïnfecteerden krijgt ernstige klachten zoals een longontsteking.

In deze maanden worden geiten en schapen op grotere bedrijven in Brabant en delen van Limburg, Gelderland en Utrecht verplicht gevaccineerd. De geitenvaccinatie zal pas volgend jaar mogelijk tot minder ziektegevallen bij de mens leiden.

In 2008 werd de ziekte in totaal bij 998 personen vastgesteld.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)