'Eerder actie provincies bij wachtlijsten jeugdzorg'

Laatste update:  14 mei 2009 20:15 info

DEN HAAG - Minister André Rouvoet voor Jeugd en Gezin maakt zich zorgen over de wachtlijsten in de jeugdzorg. Steeds minder jongeren wachten op hulp, maar het gaat de minister nog lang niet snel genoeg.

Foto:  ANP

Rouvoet wil snel van de provincies horen wat zij eraan gaan doen om voor het eind van het jaar de wachtlijsten weggewerkt te hebben.

Daarom heeft hij maandag extra overleg met de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de jeugdzorg, ingelast.

Jongeren

Uit cijfers die de bewindspersoon donderdag naar de Tweede Kamer stuurde, blijkt dat tussen januari en april het aantal jongeren dat langer dan negen weken wacht op hulp met ruim zeshonderd is afgenomen tot een kleine 4900.

Hieronder vallen ook jongeren die in de tussentijd een andere vorm van hulp krijgen.

Tempo

Maar het tempo van de daling lijkt niet hoog genoeg om aan het eind van het jaar op nul te staan, zoals Rouvoet met de provincies heeft afgesproken.

Het kabinet heeft hier 100 miljoen euro voor uitgetrokken en de provincies steken er ook tientallen miljoenen in. Dinsdag overlegt de minister met de Tweede Kamer over de jeugdzorg.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder