Eerste gevallen van Mexicaanse griep in Frankrijk

Laatste update:  15 augustus 2009 11:07 info

PARIJS - In Frankrijk zijn de eerste gevallen van Mexicaanse griep vastgesteld. Het gaat om twee personen die het nieuwe griepvirus onder de leden hebben, meldde de minister van Volksgezondheid Roselyne Bachelot vrijdag.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Ook is er een derde persoon die ''zeer waarschijnlijk'' besmet is met de variant van het H1N1-virus. Bachelot zei dat de drie in Mexico zijn geweest. ''Ze liggen in ziekenhuizen in Parijs en maken het goed.''

Het Mexicaanse griepvirus is minder agressief dan eerder werd gevreesd. Dat stelde de Mexicaanse minister van Volksgezondheid José Angel Córdova vrijdag op een persconferentie.

''Het is geen geval van vogelgriep, waarbij 70 procent van de besmette mensen overleed'', aldus Córdova.

Eenvoudig

Volgens de minister is het nieuwe griepvirus weliswaar veel besmettelijker dan de vogelgriep, maar ook eenvoudig te behandelen met medicijnen, op voorwaarde dat die bijtijds worden toegediend.

Tot nog toe kwamen vijftien Mexicanen om het leven gekomen door de nieuwe griepvariant. Laboratoriumonderzoek heeft verder bevestigd dat daarnaast ruim driehonderd mensen in Mexico het virus onder de leden hebben.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder