Albanië vraagt EU-lidmaatschap aan

Laatste update:  28 april 2009 13:08 info

PRAAG - Het voormalige communistische land Albanië heeft dinsdag officieel het lidmaatschap van de Europese Unie aangevraagd. Dat heeft de Tsjechische premier Mirek Topolanek laten weten na een onderhoud met zijn Albanese ambtgenoot Sali Berisha

Foto:  ANP

Berisha diende de aanvraagdocumenten in Praag persoonlijk in. Tsjechië is de eerste helft van 2009 voorzitter van de Europese Unie.

Albanië, een land met circa drie miljoen inwoners, was tot 1992 zeer gesloten. Het was bondgenoot van het communistische China. Het land is vorige maand lid geworden van de NAVO.

Formele stap

De aanvraag van het EU-lidmaatschap is een formele stap. De indiening verplicht de 27 EU-landen niet om onderhandelingen te beginnen. Dat kan nog vele jaren duren. In december diende ook Montenegro een aanvraag in.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder