Verdonk wil pedofielen castreren

Laatste update:  28 april 2009 09:21 info

AMSTERDAM - Veroordeelde pedofielen moeten of worden gecastreerd of voor altijd achter de tralies belanden. De pedofielen moeten zelf kiezen uit een van beide mogelijkheden.

Foto:  ANP

Dat zegt onafhankelijk Kamerlid Rita Verdonk dinsdag in een interview met de krant Spits.

In de ogen van de voorvrouw van haar partij Trots op Nederland is de aanpak van pedofielen door de overheid momenteel onvoldoende.

Verdonk zegt dit, na de ontvoering van een 7-jarig meisje begin april in Ede. De twee mannen die hiervoor momenteel vastzitten, worden er ook van verdacht het meisje seksueel te hebben misbruikt. Een van de ontvoerders zou een tbs-er op proefverlof zijn. Verdonk noemt dit "te gek voor woorden".

Opsluiten

Wie met zijn handen aan een kind zit, moet volgens haar voor de rest van z'n leven worden opgesloten. In dat geval hoeft er ook niet meer te worden gesproken over proefverlof, zegt zij.

Keuze

Een veroordeelde pedofiel kan in haar ogen echter ook kiezen voor een echte castratie. Bij een echte castratie neemt de drift om aan kinderen te zitten af, zo blijkt volgens het onafhankelijk Kamerlid uit onderzoek.

Een pedofiel op een andere manier van zijn neigingen afhelpen, is bijna onmogelijk, stelt Verdonk.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder