Noord-Korea klaagt twee journalisten VS aan
PYONGYANG - Noord-Korea klaagt twee Amerikaanse journalisten aan, die vorige maand werden opgepakt aan de grens met China. Het onderzoek naar hun ,,misdaden'' is afgerond. Dat berichtte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA vrijdag.
Foto: Novum Nieuws
Ze worden aangeklaagd voor het illegaal oversteken van de grens en vijandig handelen.
De twee verslaggevers, een Koreaans-Amerikaanse en een Chinees-Amerikaanse, werken voor Current TV, de televisiezender van de Amerikaanse klimaatactivist en ex-vicepresident Al Gore.
Ze waren met een Chinese gids, een etnische Koreaan, aan het filmen bij de rivier de Tumen, op de grens van Noord-Korea en China. De grensstroom is voor Noord-Koreanen de enige manier om het strenggesloten land te ontvluchten.
Contacten bekoeld
De rechtszaak komt op een moment, dat de contacten tussen het Westen en Noord-Korea ernstig bekoeld zijn. Noord-Korea liet onlangs weten zijn nucleair programma weer op te starten na kritiek van de VN-Veiligheidsraad op een raketlancering door Pyongyang.
Verder stelde Noord-Korea dat het niet langer over zijn nucleair programma wil praten in het zogeheten zeslandenoverleg. Hieraan nemen naast Noord-Korea, Rusland, Zuid-Korea, de VS, Japan en China deel.

Startpagina