VVD wil ambtenaren in elektrische auto's
AMSTERDAM – De overheid moet het juiste voorbeeld geven bij het aanjagen van schone auto's. Ambtenaren moeten daarom in elektronisch aangedreven auto's gaan rijden.
Dat stelt VVD-leider Mark Rutte voor in een vraaggesprek met NU.nl.
“De overheid heeft heel veel auto's rijden. Waarom niet een deel van het wagenpark vervangen door auto's die door dit soort moderne technologieën worden voortgestuwd?”
Rutte hoopt dat de autobranche dankzij de investering elektrische auto's kan gaan aanbieden voor een prijs die concurrerend is met benzineauto's.
Investeringen
Volgens de VVD'er werkt een rol van de overheid als eerste klant beter dan louter investeringen in innovatie.
"Vanuit de overheid steken we nu miljarden in innovatie en houden we bij elkaar honderden subsidieregelingen in stand. Dat moet veel simpeler”, aldus Rutte. “De overheid moet een stuk van de research betalen, de eerste klant zijn en zo nodig participeren in deze innoverende bedrijven."
Het plan van Rutte past in het Groen Rechts-beleid (PDF) van de VVD. Hierbij wordt in de ogen van de liberalen de huidige economie omgevormd tot een innoverende economie, die voor energie minder afhankelijk is van andere landen.
Kernenergie
De VVD'er hekelt het kabinetsstandpunt over kernenergie, waarover volgens hem binnen de coalitie niet eens mag worden nagedacht.
“Dit kabinet opent ondanks de CO2-uitstoot nieuwe kolencentrales. Kernenergie kent dat probleem niet en levert hooguit een melkbus nucleair afval op."
Reactie
GroenLinks laat in een reactie weten het voorstel van Rutte ongeloofwaardig te vinden. Onlangs werd in de Tweede Kamer een motie aangenomen die stelde dat het kabinet meer geld moest uittrekken voor de introductie van elektrische auto's.
De VVD stemde tegen. Volgens GroenLinks-fractieleider Halsema ging het in deze motie onder meer om investeringen in elektrische dienstauto's.

Startpagina