Honderden Tamils demonstreren in centrum Den Haag

Laatste update:  18 april 2009 19:56 info

DEN HAAG - Ruim zeshonderd Tamils hebben zaterdag in het centrum van Den Haag gedemonstreerd tegen het geweld van de regering van Sri Lanka.

NU.nl/Gera Nieland

Zij vinden dat de Nederlandse regering moet helpen het geweld tegen Tamils te stoppen.

De demonstranten stellen dat dagelijks honderden Tamils het dodelijk slachtoffer zijn van de regering van Sri Lanka, Zij streven naar een onafhankelijke staat voor Tamils, een hindoeïstische minderheid in het overwegend boeddhistische Sri Lanka.

Flyers

De Tamils in Den Haag droegen rode vlaggen met zich mee en deelden flyers uit waarmee zij passanten op de situatie in Sri Lanka willen wijzen. '300.000 Tamils verkeren in levensgevaar', stond op de affiches.

Ook droegen ze drie doodskisten waarop in het Engels stond 'Stop genocide of Tamils'. Daarachter liepen tien vrouwen die huilend het verdriet van de Tamils uitbeeldden. Volgens de politie is de demonstratie rustig verlopen.

Mediapark

Vorige week demonstreerden enige honderden Tamils bij het Mediapark in Hilversum. Zij menen dat hun zaak in de media, zowel nationaal als internationaal, te weinig aandacht krijgt.

Ook elders in Europa roepen Tamils om aandacht. Onlangs gingen in Londen 100.000 Tamils de straat op. Ook waren er demonstraties in Parijs, Oslo en Kopenhagen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder