Opnieuw wraking Puttense moordzaak afgewezen

Laatste update:  9 april 2009 15:08 info

ZUTPHEN - De rechters in de Puttense moordzaak hoeven niet vervangen te worden. Dat maakte de rechtbank in Zutphen donderdag bekend.

Foto:  ANP

Advocaat Ruud van Boom, die de verdachte Ron P. bijstaat, wilde een andere samenstelling van de rechtbank, omdat hij vindt dat de huidige rechters mogelijk bevooroordeeld zijn.

De rechters die dit tweede wrakingsverzoek van Van Boom behandelden, vinden dat hij met dezelfde argumenten is gekomen als de eerste keer.

De raadsman heeft geen nieuwe zaken aangedragen die aanleiding geven aan de onpartijdigheid van de drie rechters van de meervoudige kamer te twijfelen, meldt de rechtbank.

Zaak

De Puttense moordzaak draait om de verkrachting van en moord op Christel Ambrosius. In januari 1994 werd haar lichaam gevonden in het huis van haar oma in de Gelderse plaats Putten.

Ron P. is de derde verdachte die vastzit voor deze misdrijven. Eerder stonden Wilco Viets en Herman Dubois voor de rechter en werden veroordeeld.

Vrijspraak

Bij herziening van de zaak zijn ze echter vrijgesproken. Ron P. werd vorig jaar aangehouden na een DNA-match.

P.'s advocaat wil dat stukken uit de zaak van Viets en Dubois bij het dossier van zijn cliënt worden gevoegd. Dat verzoek weigerde de rechtbank. Voor van Boom was dat aanleiding een wrakingsverzoek in te dienen.

Het Openbaar Ministerie heeft aan de wrakingskamer gevraagd te bepalen dat de advocaat niet nog eens zo'n verzoek mag doen.

Dat ging de rechtbank blijkbaar te ver; volgens haar heeft Van Boom geen misbruik gemaakt van de mogelijkheid een wrakingsverzoek in te dienen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder