Zeehond gesignaleerd in Merwede

Laatste update:  6 april 2009 11:41 info

DORDRECHT/PIETERBUREN - Het is een jonge zeehond die in is voor een avontuurtje. Dat zegt Lenie 't Hart van de Zeehondencrèche Pieterburen over de zeehond die maandag in de Merwede is gesignaleerd.

Foto:  ANP

"Erg uitzonderlijk is een zeehond op die plek niet. Hij komt vrijwel zeker uit de Waddenzee. Vanochtend is er ook een zeehond op de Nieuwe Waterweg gezien."

Volgens 't Hart, die als crècheleidster veel expertise heeft opgebouwd, zijn de dieren in hun eerste jaar de wereld aan het verkennen. "Ze zijn in juni, juli geboren en dus nog niet jarig geweest. Als ze niet in problemen komen, zwemmen ze gewoon terug naar zee."

't Hart weet dat zeehonden vroeger wel tot Lobith in Gelderland zwommen. "Zo ver komen ze niet meer. Dat was in 1600."

Veertig kilometer

De zeehond die maandagochtend door verschillende wandelaars tussen Dordrecht en Papendrecht is gezien, moet veertig kilometer door de binnenwateren hebben gezwommen. Volgens de politie maakte hij niet de indruk in nood te verkeren.

Een vertegenwoordiger van de Zeehondencrèche is aanwezig om de politie te adviseren als het dier wordt aangetroffen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder