Zestien drugsdoden in Mexico

Laatste update:  2 april 2009 00:50 info

MEXICO-STAD - Zestien Mexicanen zijn woensdag omgekomen door drugsgeweld, zes in het noorden en tien in het westen van het land. Dat meldden officiële bronnen.

Foto:  ANP

In de noordelijke staat Chihuahua werden op een afgelegen plaats zes gedode mannen gevonden. Zij hadden handboeien om en waren in het hoofd geschoten.

In de westelijke staat Michoacan vond de politie twee in stukken gehakte mannen, van wie de ogen eruit waren gehaald.

Plastic zakken

In diezelfde staat werden vier andere slachtoffers gevonden, in plastic zakken langs de snelweg. Ook vond de politie onder meer een omgebrachte agent, die maandag was ontvoerd.

Het drugsgeweld heeft sinds vorig jaar meer dan 6400 mensen het leven gekost. President Felipe Calderon zette twee jaar geleden bij zijn aantreden 36.000 militairen in, maar dat mocht vooralsnog niet baten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder