Nederlander vast voor beledigen president Gambia

Laatste update:  1 april 2009 21:20 info

BANJUL - Een Nederlandse man is in Gambia gearresteerd omdat hij president Yahya Jammeh zou hebben beledigd.

Foto:  ANP

Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde woensdag de arrestatie.

De man, die volgens het Franse persbureau AFP Rene Beulen heet, werd zaterdag gearresteerd bij een politiepost. Hij klaagde daar over de toegenomen taxiprijzen voor blanken en noemde Jammeh ''te hebberig en corrupt''.

'Misdrijf'

Na zijn arrestatie zei de man Brits te zijn. Maar na een bezoek van Britse diplomaten biechtte hij op de Nederlandse nationaliteit te hebben. Volgens de politie woonde de man de afgelopen jaren in Groot-Brittannië.

Kritiek op de president wordt in Gambia beschouwd als een zwaar misdrijf. Mensen die de president beledigen kunnen een jaar gevangenisstraf krijgen en een boete.

In december werd een Brits echtpaar veroordeeld tot een jaargevangenisstraf met dwangarbeid wegens belediging van Jammeh.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

'Kunduz' heeft Sap pijn gedaan

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Laatste schaatsdag

Zaterdag lijkt de laatste goede schaatsdag te zijn, met temperaturen onder nul. Het mooie schaatsweer leidde tot drukte op de spoedeisende hulp, maar leverde wel prachtige beelden op. 

Lees meer