Tegenslag voor Turkse regeringspartij

Laatste update:  30 maart 2009 09:08 info

ANKARA - De Turkse regeringspartij AKP is zondag bij de provinciale en lokale verkiezingen weliswaar als grootste uit de bus gekomen, maar het resultaat bleef duidelijk achter bij de 47 procent die de AKP in 2007 bij de parlementsverkiezingen behaalde.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Premier Tayyip Erdogan had vrijdag nog verklaard dat hij het als mislukking zou beschouwen als zijn partij bij de verkiezingen in de provincies minder dan 47 procent zou halen.

Volgens onofficiële uitslagen zondagavond, met de helft van de stemmen geteld, stond de AKP op 39 procent.

De verkiezingen worden beschouwd als test voor de regering, die volgens de seculiere oppositie de grondwettelijke scheiding tussen staat en islam wil opheffen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder