Veel doden bij vliegtuigongeluk in VS

Laatste update:  23 maart 2009 13:17 info

WASHINGTON - Bij een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Montana zijn zondag (plaatselijke tijd) zeker veertien doden gevallen. Dit heeft nieuwszender CNN gemeld.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Het toestel was onderweg van Orville in Californië naar Bozeman in Montana. Onder de veertien doden zouden zeven kinderen zijn.

Het vliegtuig stortte neer bij een kerkhof. Volgens CNN ging het om een eenmotorig toestel. Het is ongebruikelijk dat een eenmotorig vliegtuig zoveel passagiers vervoert.

Overbelading

Onder luchtvaartdeskundigen wordt dan ook gespeculeerd over overbelading als mogelijke oorzaak van de ramp. Het toestel van het type Pilatus PC-12 mag normaal slechts tien passagiers vervoeren.

Het weer was goed op het moment van het ongeluk: geen regen en geen sneeuw, aldus CNN.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder