Vader Holloway stuurt speurhond naar Aruba

Laatste update:  21 maart 2009 11:51 info

AMSTERDAM - Op Aruba is vrijdag met een vlucht uit de VS een speciaal opgeleide hond met begeleider aangekomen die het lichaam van Natalee Holloway moet lokaliseren.

Foto:  Novum Nieuws

 Bekijk video

Het is een initiatief van Dave Holloway, de vader van de sinds 2005 vermiste Amerikaanse tiener. Hij is ervan overtuigd dat er op een bepaalde plek niet goed genoeg onderzoek is verricht.

Het Openbaar Ministerie (OM) op Aruba heeft de komst van het 'speurteam' bevestigd, maar helpt niet actief mee.

Hoofdofficier van justitie Hans Mos beschouwt de actie als 'kul'. ''De discussie of het lichaam daar kan zijn of niet, hebben we al lang gehad'', aldus Mos.

Regels

De officier heeft wel even met de speurders gesproken over ''bepaalde regels'' waaraan ze zich moeten houden. De lokale politie houdt in de gaten of ze zich daaraan houden.

Het OM heeft laten weten nog enkele maanden nodig te hebben om het onderzoek na de verdwijningzaak af te ronden. Vooral verklaringen die verdachte Joran van der Sloot heeft gedaan, nemen bij de instantie nodige tijd in beslag.

Opschudding

De komst van de hond naar het eiland veroorzaakte nogal wat opschudding. Zo meldde een lokale Amerikaanse krant op basis van een bron binnen het vliegtuig dat het lichaam reeds gevonden zou zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder