Bankdirecteur stal van rijken en gaf aan armen

Laatste update:  16 maart 2009 21:30 info

BRUGGE - Een 62-jarige Belgische bankdirecteur heeft meer dan een miljoen euro van de rekeningen van rijke klanten gehaald en dat uitgeleend aan arme mensen.

Foto:  www.gezondheidsnet.nl

Dat bleek maandag tijdens een rechtszaak in Brugge, waar de man door de aanklager werd bestempeld als een moderne Robin Hood.

De bankdirecteur begon in 1995 met het uitlenen van geld aan mensen die geen krediet meer konden krijgen.

Hij deed dat in eerste instantie van zijn eigen spaargeld. Toen dat opraakte, begon de man geld te 'lenen' van zijn rijke klantenkring. Dat duurde tot 2001.

Justitie vervolgt de man voor valsheid in geschrifte. De rechter doet op 20 april uitspraak.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

OM eist zes keer levenslang in liquidatieproces

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder