Merkel wil meer wapencontroles
AMSTERDAM - De Duitse bondskanselier Angela Merkel wil strenger overheidstoezicht op wapenbezit. Dat heeft zij zondag gezegd, naar aanleiding van het bloedbad in Winnenden van woensdag.
Foto: ANP2
Toen schoot de 17-jarige Tim Kretschmer vijftien mensen dood op zijn oude school, voordat hij de hand aan zichzelf sloeg.
Hij deed dat met het vuurwapen van zijn vader, een Beretta 9 mm. Het pistool lag voor het grijpen in de slaapkamer van Kretschmers vader. Dat is in strijd met de Duitse wet.
Na het bloedbad op een school in Erfurt, waarbij in 2002 zestien mensen werden gedood voordat de dader zelfmoord pleegde, werd de wapenwetgeving in Duitsland al aangescherpt.
Voorstander
Maar Merkel zei zondag voorstander te zijn van nieuwe middelen om wapenbezit te controleren. Zij stelde onaangekondigde huisbezoeken van controleurs voor, om te kunnen controleren of wapenbezitters hun wapens wel op de voorgeschreven manier opbergen.
Zondag werd in Winnenden een kerkdienst gehouden, ter nagedachtenis aan Kretschmers slachtoffers. Kretschmer schoot woensdag op zijn voormalige middelbare school negen leerlingen en drie docenten dood.
Acht van de leerlingen waren meisjes en de docenten waren alledrie vrouwen. Na de schietpartij ging Kretschmer ervandoor in een gestolen auto, waarna hij nog eens drie mensen doodschoot. Uiteindelijk maakte hij een eind aan zijn leven door zich door het hoofd te schieten.
Motief
De politie is nog altijd bezig het motief voor de moordpartij te achterhalen. Op Kretschmers in beslag genomen computer werden horrorfilms, gewelddadige computerspellen en porno aangetroffen.
Bij de porno ging het in sommige gevallen om beelden van vastgebonden vrouwen, zei de politie.
Het is nog steeds niet duidelijk of Kretschmer zijn daad nu van tevoren heeft aangekondigd op internet of niet. De politie zei eerder van wel, maar maakte later duidelijk te twijfelen aan de authenticiteit van de internetaankondiging.


Startpagina