Spaanse overleden aan gekkekoeienziekte

Laatste update:  7 maart 2009 12:24 info

MADRID - Een vrouw in het Noord-Spaanse Santander is in januari overleden aan de ziekte van Creutzfeldt-Jakob, de menselijke variant van de gekkekoeienziekte (BSE).

Foto:  ANP

Dat meldden Spaanse media zaterdag op gezag van het ministerie van Volksgezondheid.

Het is het vijfde sterfgeval in Spanje als gevolg van de ziekte. Het eerste Spaanse slachtoffer viel in 2005.

Zeldzaam

De hersenziekte, waarvoor geen behandeling bestaat, is zeer zeldzaam. In totaal zijn wereldwijd circa tweehonderd mensen aan de hersenziekte bezweken, van wie drie in Nederland en ruim 160 in Groot-Brittannië.

Creutzfeldt-Jakob kwam voor het eerst voor in Groot-Brittannië in de jaren tachtig. Wetenschappers denken dat de ziekte wordt veroorzaakt door geïnfecteerd vlees en beendermeel in veevoer.

Microscopische gaten

Bij de ziekte verdwijnt een deel van de hersencellen en ontstaan microscopische gaten, waardoor de hersenen op een spons gaan lijken.

De aandoening is moeilijk te herkennen. In het begin heeft de patiënt last van psychische problemen.

Daarna treden neurologische problemen op. Uiteindelijk wordt de patiënt dement en overlijdt hij of zij.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Muziek

Smeets doet geen uitspraken meer over gages

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder