Tienduizenden Burundezen voor verbod homoseksualteit

Laatste update:  6 maart 2009 20:15 info

BUJUMBURA - In de Burundese hoofdstad Bujumbura zijn vrijdag bijna 20.000 mensen de straat op gegaan om een verbod op homoseksualiteit te eisen.

Foto:  ANP

De betoging was georganiseerd door regeringspartij CNDD-FDD.

''Homoseksualiteit is een zonde. Het is een cultuur die is geïmporteerd om onze moraal te bevuilen en wordt gepraktiseerd door immorele mensen'', aldus partijvoorzitter Jeremie Ngendakumana.

''Als wij van ons land houden, als wij van onze cultuur houden, dan moeten wij deze praktijk verbieden die ons alleen ongeluk zal brengen.''

De Burundese senaat had in februari tegen een wet gestemd die homoseksualiteit zou verbieden.

Maar president Pierre Nkurunziza, een conservatieve christen, weigert het nieuwe wetboek van strafrecht te tekenen als daarin geen verbod op homoseksualiteit wordt opgenomen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder