Justitie Italië onderzoekt vader overleden comapatiënte

Laatste update:  27 februari 2009 10:40 info

ROME - Justitie in Italië is een onderzoek begonnen naar de vader van Eluana Englaro, de comapatiënte die onlangs overleed.

Foto:  Novum

Het Openbaar Ministerie bekijkt of de vader kan worden vervolgd voor moord, meldden Italiaanse media vrijdag.

De organisatie Wetenschap en Leven had de zaak aanhangig gemaakt in het Noord-Italiaanse Udine, waar Eluana twee weken geleden overleed in een verpleeghuis.

Verplegers

Naast vader Giuseppe zijn ook onderzoeken begonnen naar veertien andere personen, onder wie de anesthesist van Eluana en meerdere verplegers.

Eluana's vader bereikte na tien jaar procederen dat zijn dochter mocht sterven door de kunstmatige toediening van voedsel en vocht te laten staken.

Coma

De 38-jarige vrouw lag al zeventien jaar in coma door een auto-ongeluk. Premier Silvio Berlusconi probeerde de passieve euthanasie op de valreep met een spoedwet te voorkomen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)