Arnhem sluit drugsboot

Laatste update:  26 februari 2009 14:40 info Bekijk op de kaart

ARNHEM - Het Arnhemse college van burgemeester en wethouders wil de drugsboot sluiten. Op de boot, die officieel De Boei heet, worden verslaafden 24 uur per dag opgevangen.

Foto:  ANP

De gemeente wil de opvang weer naar de vaste wal verplaatsen. Dat maakte het stadsbestuur donderdag bekend.

Arnhem gaat door sluiting een rechtszaak over verplaatsing van de drugsboot uit de weg. Tegen de verplaatsing van het schip was bezwaar gemaakt door ondernemers, die de drijvende drugsopvang voor hun bedrijventerrein niet zagen zitten.

Drugsopvang

De gemeente Arnhem kiest nu voor opvang van verslaafden op de wal om 'rust en 'zekerheid' over de drugsopvang te waarborgen. De drugsboot, die is aangemeerd aan de Rijnkade, biedt ruimte aan circa zestig drugsverslaafden.

Het stadsbestuur heeft al een nieuwe locatie aangewezen, op een steenworp afstand van de plek waar de boot nu ligt. De verwachting is dat de opvang op die plek binnen een jaar open kan. Tot die tijd blijft de drugsboot in gebruik.

De Boei

De Boei was pas sinds 2004 in gebruik. Het opvallend beschilderde vaartuig was voor 7 miljoen euro geschikt gemaakt voor de opvang van drugsverslaafden. Daags voor de opening zonk De Boei naar de bodem van de Rijn nadat het blussysteem onbedoeld in werking was getreden. Het opknappen kostte nog eens twee miljoen euro.

De gemeente wil de motorloze boot verkopen aan de hoogste bieder. Wel staat vrijwel vast dat Arnhem bij verkoop enkele miljoenen euro's verlies lijdt. Ook gaf de gemeente al zeven ton uit voor verplaatsing van De Boei, die nu dus niet doorgaat. Zonde van het geld, geeft verantwoordelijk wethouder Barth van Eeten toe.

Het aanpassen van de nieuwe locatie kost naar schatting nog eens twee miljoen euro. De gemeenteraad moet zich nog uitspreken over het voorstel van het college van burgemeester en wethouders over sluiting van De Boei.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Muziek

Smeets doet geen uitspraken meer over gages

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (99)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder