Amerikaanse sergeant schuldig aan moord Irakezen

Laatste update:  21 februari 2009 07:11 info

WASHINGTON - Een Amerikaanse sergeant is vrijdag schuldig bevonden aan de moord op vier geboeide en geblinddoekte gevangenen in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De krijgsraad bepaalt later de strafmaat. De man kan een levenslange celstraf krijgen.

Dat heeft een woordvoerder van het Amerikaanse leger gezegd. De vier slachtoffers waren aangehouden tijdens een legerpatrouille in het westen van Bagdad in 2007.

Zij zouden hebben behoord tot het Mahdi Leger van de radicale sjiitische politicus en geestelijke Moqtada al-Sadr. Wegens gebrek aan bewijs moesten de mannen worden vrijgelaten, maar een sergeant-majoor zou het bevel hebben gegeven de vier vermeende strijders dood te schieten.

Schieten

De stoffelijke overschotten zouden vervolgens in een kanaal zijn gegooid. De sergeant heeft bekend dat hij een van de slachtoffers in het hoofd heeft geschoten.

Twee andere militairen waren eerder al veroordeeld, omdat zij zijdelings bij de moordpartij betrokken waren. Zij kregen respectievelijk acht maanden en zeven maanden celstraf opgelegd na een schikking met de aanklagers.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder