Proces schoenengooier tot 12 maart verdaagd

Laatste update:  19 februari 2009 09:52 info

BAGDAD - Het proces tegen de Iraakse journalist die zijn schoenen gooide naar de voormalige Amerikaanse president George W. Bush, is tot 12 maart verdaagd. Het proces was donderdag begonnen.

De journalist Muntazer al-Zaidi was de rechtszaal binnengekomen met een Iraakse vlag om zijn hals geknoopt.

Al-Zaidi gooide zijn schoenen naar Bush, toen die in december op bezoek was in Irak. De journalist kan maximaal vijftien jaar cel krijgen wegens agressie tegen een bezoekend staatshoofd.

Historische test

Zijn broer Uday noemde het proces een historische test voor het Iraakse juridische systeem. ''Als hij wordt vrijgelaten, is dat het bewijs dat het juridisch systeem onafhankelijk is'', aldus de broer van de schoenengooier.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)