Brussel wil EU-agentschap voor asielzaken

Laatste update:  18 februari 2009 12:53 info

BRUSSEL - Een nieuw EU-agentschap moet zorgen voor meer eenheid in het asielbeleid van Nederland en andere EU-landen. EU-commissaris Jacques Barrot (Justitie) heeft dat woensdag voorgesteld aan de EU-landen.

Foto:  www.autoweek.nl

De bedoeling is dat er een einde komt aan de huidige grote verschillen in de beoordeling van asielaanvragen.

''De kans dat een Irakees in een EU-land bescherming krijgt, varieert bijvoorbeeld van amper 2 procent tot 71 procent'', aldus de Europese Commissie.

Asielstelsel

EU-commissaris Barrot streeft naar een Europees asielstelsel in plaats van nationale systemen. ''Daartoe is het van essentieel belang dat wij niet alleen onze wetgevingen maar ook onze praktijken op elkaar afstemmen.''

Het agentschap moet vanaf volgend jaar al ondersteuningsteams leveren aan de asielbureaus in de EU-landen.

Enkele EU-landen hadden tevoren al kritisch gereageerd. Ze zeggen te vrezen dat ze hun eigen bevoegdheden kwijtraken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Egypte

Finale tussen Moslimbroeders en 'Mubarak'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (99)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder