Ongeluk met passagiersboot in Amsterdam 
AMSTERDAM - Een draagvleugelboot heeft maandagochtend op het Noordzeekanaal in Amsterdam een ongeluk gehad. Het vaartuig voer tegen de kade op. Op de boot zaten circa 25 personen. Een vrouw raakte lichtgewond: ze liep knieletsel op.
Dat lieten woordvoerders van de brandweer en het Korps landelijke politiediensten (KLPD) weten. Het gaat om een zogeheten fast flying ferry van de door vervoerbedrijf Connexxion verzorgde sneldienst tussen Amsterdam en IJmuiden-Velsen. Het vaartuig was op weg naar de hoofdstad.
Het ongeval gebeurde ter hoogte van de Hemweg. Er waren geen andere boten bij betrokken. Hoe het incident kon gebeuren, is nog onbekend. Het KLPD doet daar onderzoek naar.
Dienstregeling
De hulpdiensten hebben alle passagiers van boord gehaald. Een woordvoerder van Connexxion liet weten dat het ongeluk vrijwel geen gevolgen heeft voor de dienstregeling tussen Amsterdam en IJmuiden-Velsen.
Het is niet voor het eerst dat een draagvleugelboot van het vervoerbedrijf betrokken is bij een ongeval. In oktober 2007 voer er een tegen een patrouillevaartuig van de Koninklijke Marechaussee op het Noordzeekanaal. Daarbij raakte zeven personen gewond.
Aanbevelingen
In 2003 botste een vaartuig tegen een betonnen kademuur in het westelijk havengebied van Amsterdam. Daardoor vielen twintig gewonden. Na dit ongeluk kwam de Onderzoeksraad voor de Veiligheid met een reeks aanbevelingen. Die volgde Connexxion ook allemaal op.

Startpagina