Doden in China door neppillen tegen diabetes

Laatste update:  31 januari 2009 09:16 info

SHANGHAI - De Chinese overheid heeft artsen verboden een bepaald soort medicijn tegen diabetes uit te schrijven, nadat twee patiënten door een nepversie van het middel om het leven kwamen. Dat maakte het ministerie van Volksgezondheid zaterdag bekend.

Foto:  Inertia Stock

De slachtoffers gebruikten medicijnen die eruit zagen alsof ze door producent Guanxi Pignan gemaakt waren. Maar uit onderzoek bleek dat de pillen niet door dat bedrijf waren geproduceerd.

Overheid

De overheid heeft alle medische bedrijven opgeroepen de pillen tegen diabetes van Guanxi Pignan te laten testen. Op die manier hopen de ambtenaren de neppillen van de markt te krijgen voor er nog meer slachtoffers vallen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Muziek

Smeets doet geen uitspraken meer over gages

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder