Opnieuw oplichting door neppostbode via skimmen
DORDRECHT - De politie in Dordrecht waarschuwt voor een oplichter die zich als postbode van TNT voordoet en pincodes skimt. De man belde bij drie slachtoffers aan met een pakketje en vroeg een bedrag te pinnen.
Foto: TNT
Dat pinnen mislukte zogenaamd, maar via het skimmen had hij wel de pincode.
Vervolgens haalde hij met een vervalste betaalpas grote bedragen van de rekeningen van de slachtoffers. TNT zegt dat postbodes en pakketbezorgers nooit met mobiele pinapparatuur langs de deur komen.
In Delft was vorig week ook een nep-TNT'er aan de deur van een man van 78 en wist hem met behulp van skimmen via een mobiel pinapparaat geld te ontfutselen.
OM
Het Openbaar Ministerie (OM) besteedt extra aandacht aan de bestrijding van skimmen. Het OM bekijkt samen met de politie, het ministerie van Justitie en de banken hoe het illegaal kopiëren van bankpasgegevens kan worden aangepakt.
Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie heeft dat vrijdag aan de Tweede Kamer geschreven. Hij reageerde op vragen van de PvdA en de VVD. De fracties maken zich zorgen over de toename van pinpasfraude.
Onder meer kaartautomaten op NS-stations zijn de afgelopen periode geregeld misbruikt door skimmers.
Pincode
Bij het skimmen van bankpassen worden gegevens inclusief pincode gekopieerd. Criminelen kunnen vervolgens met kopieën van de passen de bankrekening van hun slachtoffers plunderen.
Justitie, politie en banken gaan de aard en omvang van het skimmen in kaart brengen. Ook bekijken ze welke rol de diverse instanties kunnen spelen bij de aanpak van het probleem en welke verbeteringen mogelijk zijn om het skimmen gerichter te bestrijden, aldus Hirsch Ballin.

Startpagina