Nederlandse homo's woedend op paus

Laatste update:  5 januari 2009 14:39 info

BEST - De Stichting Vrienden van de Gay Krant begint een wereldwijde actie tegen voor homo's discriminerende uitspraken van de paus en andere vertegenwoordigers van het Vaticaan.

Foto:  ANP

Zij wil vooral het spreekrecht van de RK-Kerk in de Algemene Vergadering van de VN aan de orde stellen.

Reacties

Dat heeft de krant maandag laten weten. De redactie is maandagochtend overspoeld met telefoontjes, mailtjes en brieven waarin woedend werd gereageerd op recente uitspraken van Vaticaanse zegslieden.

Zo noemde de paus eind vorige maand homoseksueel gedrag "een vernieling van Gods werk'' en verzette het Vaticaan zich tegen de poging van Frankrijk en Nederland om de VN-lidstaten ertoe te bewegen een einde te maken aan de strafbaarstelling van homoseksualiteit.

Afkeuring

Vele Nederlandse homo's willen dat minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken tegenover nuntius (pauselijke ambassadeur) François Bacqué zijn afkeuring van de houding van het Vaticaan laat blijken.

De RK-Kerk is de enige religie die spreekrecht in de Algemene Vergadering van de VN heeft. Andere christelijke groeperingen of aanhangers van andere godsdiensten hebben dat niet.

Volgens hoofdredacteur Henk Krol van de Gay Krant en oud-D66-politicus Boris Dittrich, nu werkzaam bij de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch, past het Vaticaan daarom bescheidenheid.

Een uitspraak als zou homoseksualiteit net als de klimaatverandering een groot gevaar voor het voortbestaan van de mensheid zijn, past daarin volgens hen niet.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder