'Stijging huiselijk geweld tijdens feestdagen'

Laatste update:  29 december 2008 08:50 info

AMSTERDAM - Tijdens de feestdagen vindt meer huiselijk geweld plaats. Exacte cijfers ontbreken, maar de eerste hoogleraar interpersoonlijk geweld, Renée Römkes, zegt in het AD dat het komt omdat mensen tijdens de feestdagen meer tijd met elkaar doorbrengen.

"Geweld escaleert rond de feestdagen. In opvanghuizen zie je dan ook altijd pieken." De politie meldde de afgelopen dagen weer opvallend veel geweldsincidenten 'in de relationele sfeer'.

In Gorinchem stak een 35-jarige man zaterdagochtend voor het oog van zijn kinderen zijn ex-vrouw (37) dood.

Woensdagnacht gebeurde iets soortgelijks in Arnhem. Daar was een 47-jarige Arnhemmer het slachtoffer van een aanval van een 48-jarige vrouw.
 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)