VN verlengen missie Congo

Laatste update:  22 december 2008 19:15 info Bekijk op de kaart

NEW YORK - De VN-Veiligheidsraad heeft maandag in New York de vredesmissie in de Democratische Republiek Congo met een jaar verlengd.

Foto:  ANP

De zogeheten MONUC-missie moet prioriteit geven aan het beschermen van burgers in het door geweld geteisterde Afrikaanse land, vindt de raad.

De VN-ambassadeur van Frankrijk, Jean-Maurice Ripert, zei dat het besluit een duidelijk signaal geeft dat MONUC binnen het mandaat voldoende bevoegdheid heeft om op te treden tegen rebellen.

Blauwhelmen

De blauwhelmen hebben zware kritiek te verduren omdat het hen niet lukt de gewelddadigheden te stoppen en de inwoners in het noordoosten van Congo te beschermen.

Het leger en rebellen leveren al maanden hevige strijd met elkaar. Nog een reeks andere milities is betrokken bij de gevechten, die honderdduizenden burgers op de vlucht hebben doen slaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Egypte

Finale tussen Moslimbroeders en 'Mubarak'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

NUzakelijk column

'Een goed functionerende beurs is van groot belang voor ondernemers.'

Lees verder op NUzakelijk.nl