Mist hindert verkeer, Schiphol schrapt vluchten

Laatste update:  16 december 2008 11:40 info

DEN HAAG - De mist heeft dinsdag lange files op de snelwegen veroorzaakt. Op het hoogtepunt van de ochtendspits stond bijna 400 kilometer file. Schiphol had te kampen met vertragingen door de mist.

Doordat op diverse snelwegen dinsdagochtend de spitsstroken niet werden opengesteld voor het verkeer, waren op sommige plaatsen de opstoppingen extra hardnekkig, aldus een woordvoerder van de ANWB.

De stroken, veelal vluchtstroken, worden in de gaten gehouden met camera's. Door de mist was dat niet mogelijk en daarom bleven zij dicht op de A1 (tussen Deventer en Voorst) en de A4 (tussen Nieuw-Vennep en Hoofddorp).

Schiphol

Ook het vliegverkeer had last van de mist. De KLM schrapte twintig vluchten vanaf Schiphol. Het gaat om vluchten binnen Europa.

Passagiers die vanaf Schiphol vertrekken, moeten ook rekening houden met vertraging, aldus een woordvoerster. Doordat het zicht minder is, kunnen minder vluchten worden verwerkt.

Gekantelde vrachtwagen

Een gekantelde vrachtwagen heeft dinsdagochtend voor een ravage gezorgd op de N9 bij Schagen. De vrachtwagen vervoerde betonblokken en kantelde rond 06.35 uur ter hoogte van de Sint Maartensvlotbrug op een personenauto. 

Een betonblok viel op de auto, waardoor volgens de politie Noord-Holland-Noord een inzittende van de auto lichtgewond raakte. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis.

Zwaar beschadigd

De andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. De auto raakte zwaar beschadigd, meldt een woordvoerder van de politie.

De N9 tussen Almaar en Den Helder is in beide richtingen afgesloten tussen de Stolperweg en de Sint Maartensweg. De politie verwacht dat het nog enige tijd zal duren voor de weg vrijgegeven wordt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Muziek

Smeets doet geen uitspraken meer over gages

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (99)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder