Vogelgriep in Duitse grensstreek breidt zich uit

Laatste update:  13 december 2008 17:41 info Bekijk op de kaart

CLOPPENBURG - In de Duitse deelstaat Nedersaken breidt een milde vorm van vogelgriep zich uit. Volgens de lokale autoriteiten zaterdag is het virus inmiddels bij dieren in vier bedrijven in de regio Cloppenburg geconstateerd.

Foto:  ANP

In totaal zullen hier 58.000 kalkoenen worden vernietigd. De afgelopen dagen zijn al 43.000 kalkoenen gedood.

Virus

Volgens de veterinaire instantie breidt het virus zich snel uit. Het gaat om het virus H5N2 en niet om de ook voor mensen gevaarlijke variant H5N1. In heel Nedersaksen geldt nu een stalplicht voor pluimvee. De autoriteiten vermoeden dat vogels in het wild het virus hebben overgedragen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Egypte

Finale tussen Moslimbroeders en 'Mubarak'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (99)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder