Onderzoekers laten zien wat mensen denken

Laatste update:  11 december 2008 16:35 info

TOKIO - Een Japans onderzoeksteam is erin geslaagd de gedachten van mensen op een computerscherm weer te geven. Volgens de wetenschappers is het voor het eerst dat een afbeelding gemaakt is op basis van de hersenactiviteit van een persoon.

Foto:  ANP

In dit geval lieten de onderzoekers hun proefpersonen zes letters zien, waarna het lukte deze letters op het beeldscherm te tonen.

Het was wel nodig de hersenen van alle proefpersonen van tevoren 'te leren kennen'. Daarom moesten zij eerst vierhonderd plaatjes bekijken, terwijl de onderzoekers hun hersenactiviteit in de gaten hielden.

Dromen

In de toekomst zou deze techniek volgens de wetenschappers toegepast kunnen worden om te zien wat mensen denken of om hun dromen te kunnen weergeven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Songfestival

Joan Franka uitgeschakeld op songfestival

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Songfestival

Joan Franka staat zaterdag niet namens Nederland in de finale van het Eurovisiesongfestival.

Lees verder en bekijk foto's

NUzakelijk column

'Een goed functionerende beurs is van groot belang voor ondernemers.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Quebec

Zo'n zevenhonderd mensen zijn woensdagavond gearresteerd tijdens een protest van studenten in de Canadese provincie Quebec.

Bekijk fotoserie (5)