Verdachten aanslagen 9/11 bekennen schuld

Laatste update:  8 december 2008 17:20 info

GUANTANAMO - Het vermeende brein achter de aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington, Khalid Sheikh Mohammed, en vier andere hoofdverdachten willen volledig schuld bekennen.

Foto:  ANP

Ze hebben dat maandag schriftelijk laten weten, aldus de rechter van het militaire tribunaal waarvoor het vijftal terecht staat.

Volgens rechter kolonel Stephen Henley maakten de verdachten hun standpunt bekend tijdens de voorbereidende zitting. "We willen onze tijd niet verspillen met moties'', zei Khalid Sheikh Mohammed volgens Amerikaanse media tegen de rechter.

De aankondiging kwam enigszins als een verrassing, al hebben de verdachten wel steeds aangegeven niet te willen samenwerken met de aan hen toegewezen militaire advocaten.

Doodstraf

Het vijftal kan de doodstraf krijgen indien ze schuldig worden bevonden. De verdachten zitten vast op de Amerikaanse marinebasis aan de Baai van Guantánamo op Cuba. Hier houden de Verenigde Staten circa 250 terreurverdachten vast.

De toekomst van de militaire tribunalen en het detentiekamp is onzeker. Aankomend president Barack Obama is voorstander van een snelle sluiting van de gevangenis na zijn beëdiging.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)