OM eist werkstraf voor schietincident Tarin Kowt

Laatste update:  8 december 2008 12:08 info

ARNHEM - Een 24-jarige ex-militair die in februari 2007 in Tarin Kowt een collega neerschoot, moet 240 uur werkstraf krijgen.

Foto:  Novum2

Dat stelt het Openbaar Ministerie (OM) maandag voor de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem.

Het OM gelooft naar aanleiding van getuigenverklaringen, dat de militair als geintje op een collega richtte en hem zei dat hij op zijn knieën moest.

Toen hij de trekker te ver bewoog bleek het geladen. De dienstmakker werd geraakt in elleboog en buik.

De officier van justitie vindt het onbegrijpelijk dat professionele militairen zo met wapens omgaan. Zulke levensgevaarlijke humor is eigenlijk een celstraf waard, vindt de aanklager. Omdat het lang geleden is gebeurd, eiste hij een werkstraf.

Onder druk

D.R. uit Spijkenisse stelt dat er van onprofessionele geintjes geen sprake was, maar dat de marechaussee hem onder druk heeft gezet om dat toe te geven. Het wapen ging af toen hij moe was en er te onvoorzichtig mee omging, stelt R.

Bovendien was het wapen niet van hem maar van zijn sergeant, en van een type waarvoor hij niet was opgeleid. Zijn advocaat pleitte voor vrijspraak omdat R. niet opzettelijk onvoorzichtig was.

Uitspraak op 22 december.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)